Drukarnia Oficyny Wydawniczo-Reklamowej Sagalara English version Deutsche Version Русская версия


Dobry czas na...
...dobre pomysły

FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Menu

Survival po polsku — Krzysztof J. Kwiatkowski

„Szczere uznanie dla Krzysztofa za spersonalizowanie tajników sztuki przetrwania.” — Jacek Pałkiewicz

Po pierwsze — nie szukaj w tej książce obrazków. Nie narzekaj też, że za dużo jest w niej literek. Jeśli należysz do tych ludzi, którzy z najwyższym trudem zabierają się za czytanie — zrób wyjątek.

Po drugie — zechciej odkryć w samym sobie kogoś zupełnie nowego. Wejrzyj do swego wnętrza i przyjrzyj się, czy aby twoja dusza naprawdę godzi się na to wszystko, co bierzesz z życia?

Czy ty na pewno nie pragniesz zieleni traw i liści? Czy nigdy nie wciągnąłeś z lubością czystego powietrza po burzy? Czy nigdy nie miałeś takiej dziwacznej chęci, by biec nago po lesie, i wskoczyć tak potem do czystej wody, i chlapać się w niej, wołając przy tym radośnie i dziko? (…) Skoro (…) stwierdziłeś, że jakaś mała cząsteczka ciebie pragnie zbliżenia z Naturą — przeczytaj tę książkę!

W tej książce dowiesz się czym jest sztuka przetrwania i do czego może się przydać każdemu człowiekowi. Przeczytasz o tym, jak się żywić w naturze, jak chronić przed pożarem i podczas powodzi. Zrozumiesz wiele o znaczeniu treningu ciała i duszy. Zdobędziesz wiedzę o lawinach i bagnach, o groźbach płynących z załamań pogody, a także jak się nie zgubić w lesie — zwłaszcza nocą. Może dzięki Survivalowi po polsku zrozumiesz, jak nie stać się ofiarą agresywnego napastnika na ulicy. Przede wszystkim uzyskasz pewność, że w życiu należy być aktywnym, uważnym, radosnym i bezpiecznym…

Książka przeznaczona jest dla uprawiających survival lub mających na to ochotę dorosłych i młodzieży, dla wszystkich dążących do poznania siebie, natury i pragnących radzić sobie w swoich życiowych wędrówkach. Opowiadania z życia wzięte pokażą, jak to bywa naprawdę, a „Czartowskie rady” rozśmieszą, gdy je zmęczony poczytasz przy ognisku.

Jest to już III edycja książki Survival po polsku różniąca się znacznie od poprzednich wydań tej książki — uzupełniona o nowe doświadczenia i przemyślenia autora. Książka jest opowieścią o sztuce przetrwania i zachęca, by się nią zainteresować; jest opowieścią o nas samych i pozwala nagle wiele zrozumieć, jest opowieścią o sensie życia.

Survival to…

  • Survival… to mądrość. Trudna, ale radosna mądrość
  • Survival to przetrwanie
  • Survival to sport
  • Survival to odpowiedzialność
  • Survival to doświadczenie
  • Survival to zabawa
  • Survival to przygoda
  • Survival to przyroda
  • Survival to ekologia
Survival po polsku — Krzysztof J. Kwiatkowski

Survival po polsku — Krzysztof J. Kwiatkowski
Kup teraz

Zobacz inne książki o survivalu:

Survival po polsku. Początek — Krzysztof J. Kwiatkowski Survival po polsku. Sztika i rzemiosło — Krzysztof J. Kwiatkowski Survival po polsku. Ścieżki — Krzysztof J. Kwiatkowski

Polecamy zakup książek na podrecznikowo.pl

Kilka słów o autorze:

Krzysztof J. Kwiatkowski — pedagog, pedagog uliczny. Ma ponad 24-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Wykładał metodykę resocjalizacji oraz „survival w wychowaniu” na Uniwersytecie Łódzkim, a także łódzkiej Wyższej Szkole Pedagogicznej; wykładał zasady survivalu na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego; szkoli instruktorów survivalu w ramach Polskiej Akademii Sportu. Posiada uprawnienia do prowadzenia socjoterapii, jest również instruktorem ratownictwa.
Zainteresowanie survivalem przyszło wraz z rozpoczęciem zawodowej pracy resocjalizacyjnej. Od niemal 30 lat organizuje survivalowe obozy oraz bytowania o każdej porze roku — dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uczestniczył jako specjalista od spraw przetrwania w międzynarodowym rajdzie samochodowym Gdańsk-Magadan-Gdańsk „TRANSSYBERIA 2004 – 30000 KM”. Doradzał w przygotowaniach do wyprawy „MINKEBE EXPEDITION 2008” oraz do wyprawy „LONG WALK PLUS EXPEDITION – Jakuck-Kalkuta 2010”. Przygotowywał swoich podopiecznych z MOW do wyprawy mającej być „resocjalizacją w tajdze” do miejsca upadku Meteorytu Tunguskiego w setną rocznicę zdarzenia (mimo 2 lat przygotowań chłopców przedsięwzięcie nie zostało zrealizowane z powodu likwidacji placówki).
Jest prezesem Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.

Posłuchaj rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Pawła Drozda z autorem, który był gościem programu „Klub Trójki”, a wyemitowanej na antenie radiowej Programu 3 Polskiego Radia w dniu 30. czerwca 2015 r.

Książka wydana pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia

Trójka — Program 3 PR

 

 

do góry ▲
stat4u