Drukarnia Oficyny Wydawniczo-Reklamowej Sagalara


Dobry czas na...
...dobre pomysły

menu

O firmie

Oficyna Wydawniczo-Reklamowa Sagalara działa nieprzerwanie od 1991 roku realizując na zlecenie przedsiębiorstw i instytucji z całego kraju projekty oraz produkcję wszelkiego rodzaju wyrobów poligraficznych takich jak ulotki, foldery, katalogi, kalendarze reklamowe, książki, opakowania etc., a także wykonując naświetlanie płyt offsetowych w systemie CTP do formatu B2.

Dotychczas zaufały nam zarówno wielkie firmy takie jak Gillette, Delphi Krosno, ZUS, PZU, PKO Bank Polski, Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych Atlas, Fabryka Nici Ariadna, UOKiK, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, jak i małe, rodzinne firmy oraz agencje reklamowe zlecające nam wykonanie materiałów drukowanych dla swoich klientów. Od lat współpracujemy z również m.in. z Urzędem Miasta Łodzi, Urzędem Marszałkowskim w Łodzi oraz z samorządami lokalnymi, głównie województwa łódzkiego, oferując im projektowanie, skład i druk ulotek, folderów turystycznych, katalogów, broszur informacyjnych, biuletynów samorządowych oraz wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych i promocyjnych. Daliśmy się poznać jako solidny wykonawca druków najwyższej jakości - podejmujemy zlecenia od projektu graficznego wykonanego w naszym studiu graficznym do gotowego produktu dostarczonego naszemu klientowi.

W 2005 r. wdrożyliśmy system naświetlania płyt offsetowych CTP (computer to plate), nowoczesny system naświetlania postscriptów bezpośrednio na płyty drukarskie. Wprost z komputera na płytę drukarską trafia gotowa składka - pomijamy w ten sposób przestarzały proces montażu ręcznego. Posiadamy kompletny zestaw narzędzi do tworzenia składek i zapewniamy profesjonalny montaż elektroniczny (impozycja). Korzystając z systemu CTP pomijamy dotychczasowy, proces naświetlania i kopiowania klisz na formy drukowe. Jeżeli porównamy koszty tradycyjnego procesu i CTP okaże się, że proces CTP jest tańszy. Co więcej i to jest chyba najważniejszy argument, dzięki procesowi CTP uzyskujemy większą dokładność - laser wypala bezpośrednio płytę, a nie jak do tej pory kliszę (dopiero potem metodą stykową, na kopioramie, naświetlana była płyta drukarska), lepsze reprodukowanie rastra, a co za tym idzie lepsza jakość. Idealna pozycja rysunku na płycie znacznie skraca czas narządu.
Naświetlarka Xcalibur 45LE firmy Agfa, którą posiadamy wykorzystuje termiczny system naświetlania płyt.

Rok 2007 przyniósł kolejne poważne zmiany. W związku z zakupem nowoczesnych maszyn introligatorskich (m.in. pełnoformatowej, 6-kasetowej falcerki GUK K 74/6 KTLL umożliwiającej m.in. realizację nietypowych prac, takich jak np. falcowanie w „ołtarzyk”, składanie map, falcowanie instrukcji obsługi i falcowanie ulotek farmaceutycznych, pełnoformatowej krajarki Perfecta 115 HTVC, oklejarki do oprawy klejonej broszurowej Horizon BQ-270C) oraz linii do oprawy zeszytowej (tzw. taśmowiec lub „krokodyl”) umożliwiającej szycie zszywkami zwykłymi i eurozszywkami, maszyny do oprawy w spiralę (np. kalendarzy, notesów, katalogów), przeprowadziliśmy się do nowej siedziby na ulicę Lodową 106A w Łodzi.

W czerwcu 2011 r. wdrożyliśmy nowy projekt polegający na zakupie i instalacji nowej 5-kolorowej maszyny drukującej z zespołem lakierującym, który pozwala m.in. na uzyskiwanie efektów wizualnych drukowanwgo produktu końcowego porównywalnych z pokryciem produktu lakierem UV (wybrane powierzchnie zadruku matowe i błyszczące) na akuszach papieru zarówno on małej jak i dużej gramaturze.

We wrześniu 2012 r. zainstalowaliśmy nową oklejarkę do oprawy klejonej Horizon BQ-470 umożliwiającą oprawę książek, czasopism, katalogów itp. w technologii PUR oraz trójnóż Horizon HT-80.

Zapraszamy do współpracy — nasza dogodna lokalizacja w centrum Polski umożliwia łatwy kontakt z klientami z terenu całego kraju.

Projekt
Podniesienie konkurencyjności OWR Sagalara poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii druku
współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt
Podniesienie konkurencyjności OWR Sagalara poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii
prepress i postpress

współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
EFRR
do góry
stat4u