Drukarnia Oficyny Wydawniczo-Reklamowej Sagalara

Dobry czas...
na dobre pomysły


FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Naświetlanie płyt offsetowych w technologii CTP (computer to plate)

Dlaczego naświetlanie płyt offsetowych w technologii CTP?

System CTP (computer to plate) oznacza nowoczesny system naświetlania postscriptów bezpośrednio na płyty drukarskie. Wprost z komputera na płytę drukarską trafia gotowa składka - pomijamy w ten sposób przestarzały proces montażu ręcznego. Posiadamy kompletny zestaw narzędzi do tworzenia składek i zapewniamy profesjonalny montaż elektroniczny zwany impozycją.
Korzystając z systemu CTP pomijamy dotychczasowy, proces naświetlania i kopiowania klisz ich na formy drukowe.
Jeżeli porównamy koszty tradycyjnego procesu i CTP okaże się, że proces CTP jest tańszy.
Co więcej i to jest chyba najważniejszy argument, dzięki procesowi CTP uzyskujemy większą dokładność - laser wypala bezpośrednio płytę, a nie jak do tej pory kliszę, (dopiero potem metodą stykową, na kopioramie, naświetlana była płyta drukarska), lepsze reprodukowanie rastra, a co za tym idzie lepsza jakość. Idealna pozycja rysunku na płycie znacznie skraca czas narządu.

Przyrost punktu

Stosowanie filmów pociąga za sobą efekt optycznego powiększenia punktów rastrowych na etapie naświetlania płyty offsetowej. Ponieważ w technologii CTP nie ma mowy o diapozytywach, uzyskane punkty mają ostre linie brzegowe. Sprawia to, że maszyniści nie musza borykać się z problemem przyrostu punktu we wrażliwych półtonach, kosztem szczegółów w jasnych i ciemnych partiach. W rezultacie mogą zastosować grubsza warstwę farby w całym zakresie tonów, otrzymując wyższe nasycenie barw oraz lepsze odwzorowanie szczegółów w pracy.

Pasowanie

CTP poprawia również zgodność pasowania. W tradycyjnej technologii, opartej na filmach, uzyskana dokładność zależy przede wszystkim od staranności montażysty. W czasie naświetlania w naświetlarce Xcalibur 45LE laser pracuje z wyjątkową, cyfrową dokładnością, co daje idealne spasowanie wszystkich blach.

Projekt
Podniesienie konkurencyjności OWR Sagalara poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii
prepress i postpress

współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
do góry
stat4u